REGULAMIN
Przed dokonaniem zakupu prosimy zapoznać się z regulaminem naszego sklepu.

INFORMACJE OGÓLNE

Sklep internetowy www.luxled.pl umożliwia dokonywanie zakupów za pośrednictwem sieci Internet zgodnie z niniejszym regulaminem.

Każdy klient może dokonać zakupów w naszym sklepie bez zakładania konta lub rejestrując swoje dane w bazie sklepu.

Zamówienia są przyjmowane przez stronę www.luxled.pl. Po wypełnieniu formularza zamówienia klient otrzymuje e-mail informujący o złożeniu zamówienia.

Poprzez zarejestrowanie lub zalogowanie się, Klient wyraża zgodę na wykorzystanie danych osobowych podanych w formularzu rejestracyjnym. Przekazanie danych następuje na podstawie art. 23 ust. 1 pkt 2 i pkt 3 ustawy z dnia 29.08.1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. Nr 133, poz. 803 z póź. zm.)

Klient ma prawo do wglądu w swoje dane, do ich poprawiania oraz wniesienia żądania do zaprzestania ich dalszego wykorzystywania, a także likwidacji konta użytkownika.

Warunkiem realizacji zamówienia jest prawidłowe przeprowadzenie procesu zamawiania. Sklep internetowy, działający pod adresem www.luxled.pl prowadzony jest przez Veratex Rafał Widurski, ul.Krasnobrodzka 4/20, 03-214 Warszawa.

Numer konta banowego:

Bank BPH 39-10600076-0000326001421722
VERATEX Rafał Widurski
ul.Krasnobrodzka 4/20
03-214 Warszawa
NIP: 524-146-87-99


ZAMÓWIENIA

Gdy klient zakończy przeglądanie oferty i doda do zamówienia dany towar lub kilka towarów, przechodzi do swojego koszyka. Po przejściu do szczegółów zamówienia może dokonać korekty ilości zamawianych produktów, usunąc wybrany produkt, przeliczyć zamówienie, powrócić do zakupów lub dokończyć transakcję. Na tym etapie można dokonać korekty adresu dostawy oraz należy wybrać sposób dostawy i płatności. Po naciśnięciu przycisku zamawiam następuję przekazanie zamówienia do realizacji. Równocześnie na adres email podany przez Klienta zostanie wysłany list z potwierdzeniem złożenia zamówienia.

Przekazanie zamówienia do realizacji następuje w chwili:
- wpłynięcia na konto sklepu płatności przelewem,
- potwierdzeniu w e-malu wysyłki towaru za pobraniem
- potwierdzenia zamówienia e-mailem w przypadku odbioru osobistego

Zamówienie zostanie zrealizowane pod warunkiem, że towar jest dostępny w magazynie. W przypadku niedostępności części towarów objętych zamówieniem Klient jest informowany o stanie zamówienia i podejmuje decyzje o sposobie jego realizacji (częściowa realizacja, wydłużenie czasu oczekiwania, anulowanie całości zamówienia).

Do sprzedaży promocyjnej oraz wyprzedaży przeznaczona jest ograniczona liczba towarów i realizacja zamówień następuje według kolejności wpływania potwierdzonych zamówień na te towary, aż do wyczerpania się zapasów objętych tą formą sprzedaży.

Do każdego zamówienia wystawiany jest paragon lub faktura vat na życzenie klienta. Faktura VAT wystawiana jest w chwili, gdy wszystkie zamówione przez klienta towary są skompletowane i gotowe do wysyłki.

Klient może wprowadzić zmiany w zamówieniu do momentu wystawienia faktury. Klient może wycofać złożone zamówienie w całości do momentu jego wysłania. Wprowadzanie powyższych zmian możliwe jest poprzez kontakt z Biurem Obslugi Klienta pod numerem telefonu +48 662 095 295 lub e-mailem pod adresem: biuro@luxled.pl.

Wszystkie ceny podawane są w polskich złotych i zawierają podatek VAT. Cena podana przy każdym towarze jest wiążąca w chwili złożenia przez klienta zamówienia. Sklep zastrzega sobie prawo do zmiany cen towarów znajdujących się w ofercie, wprowadzania nowych towarów do oferty sklepu internetowego, przeprowadzania i odwoływania akcji promocyjnych na stronach sklepu bądź wprowadzania w nich zmian. Dostawa towaru odbywa się w wybrany przez klienta i określony w zamówieniu sposób.

Zgodnie z Ustawą z 2 marca 2000 roku "O ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny" (Dz.U.z 2000 r., Nr22, poz.271 ze zmianami), klient może zrezygnować z towaru kupionego w naszym sklepie bez podania przyczyny w ciągu 14 dni od daty odebrania przesyłki. Konsument w związku z odstąpieniem od umowy powinien niezwłocznie , nie później jednak niż w terminie 14 dni od zawiadomienia o odstąpieniu od umowy odesłać towar. Towar powinien być w stanie niezmienionym , nie nosić śladów użytkowania w żaden sposób niezniszczony. powinien posiadać oryginalne, nienaruszone opakowanie. Zwracany towar należy odsyłać razem z otrzymanym wraz z nim orginalnym paragonem lub fakturą, fakturą korygującą.Sklep gwarantuje zwrot poniesionych kosztów związanych z zakupem towaru. Zwrot towaru odbywa się na koszt konsumenta. Pieniądze zostaną zwrócone przelewem bankowym na konto wskazane przez klienta. Koszt odesłania towaru nie podlega zwrotowi.


Gwarancja i rękojmia

Firma Veratex odpowiada wobec Konsumenta za niezgodność z umową sprzedaży towaru zakupionego przez tego Konsumenta, w zakresie określonym ustawą z dnia 27 lipca 2002 r. o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej oraz o zmianie Kodeksu cywilnego (Dz.U. Nr 141, poz. 1176 z późn. zm.).

Wszystkie towary dostępne w sklepie są produktami fabrycznie nowymi i objęte są 12 miesięczną gwarancją .

Wszelkie zapytania dotyczące nieprawidłowości w funkcjonowaniu nabytych towarów powinny być nam zgłoszone wcześniej przed wysłaniem reklamowanego towaru, za pośrednictwem drogi elektronicznej lub telefonicznie. Spróbujemy wstępnie zdiagnozować usterkę (często przyczyną nieprawidłowego działania jest niewłaściwa instalacja) i poinformujemy Klienta o dalszym postępowaniu.

Zakupionu towar prosimy odsyłać na adres: LuxLed, ul.Krasnobrodzka 4/20, 03-214 Warszawa. Sklep nie przyjmuje żadnych przesyłek odsyłanych za pobraniem. Do odsyłanego towaru prosimy dołączyć kopię lub oryginał dowodu zakupu wraz z wypełnionym "formularzem reklamacyjnym", dostepnym tutaj. Towar uszkodzony zostanie naprawiony lub wymieniony na inny, pełnowartościowy, a jeśli będzie to już niemożliwe (na przykład z powodu wyczerpania zapasów), sklep zwróci nabywcy równowartość ceny produktu lub zaoferuje mu inne, dostępne w sklepie towary do wyboru.


REGULACJE PRAWNE

Zgodnie z ustawą z dnia 29 lipca 2005 roku o zużytym sprzęcie elektrycznym i elektronicznym (Dz. U. nr 180, poz. 1495) klient, kupując sprzęt elektryczny lub elektroniczny, ma prawo zwrócić stary (zużyty) sprzęt tego samego rodzaju do sklepu, w którym kupił nowy produkt. Klienci sklepu internetowego, działającego pod adresem www.luxled.pl, chcący skorzystać z tej możliwości, proszeni są o odsyłanie zużytego sprzętu na adres: LuxLed, ul.Krasnobrodzka 4/20, 03-214 Warszawa. Koszt przesyłki zużytego sprzętu ponosi klient.

Umowa sprzedaży zawierana jest między Klientem a Veratex Rafał Widurski, ul.Krasnobrodzka 4/20, 03-214 Warszawa. Utrwalenie, zabezpieczenie i udostępnienie istotnych postanowień zawieranej umowy następuje przez wydrukowanie i przekazanie klientowi wraz z przesyłką paragonu lub faktury VAT.

Umowa sprzedaży towarów zawierana jest zgodnie z prawem polskim i w języku polskim.